Loading...

Almira kimya 2012 yılının Temmuz ayında uzun yıllır deri ve kimya sektöründe bulunan Ali Kaya Urak tarafından kurulmuştur. Deri Kimyasalları ve deri işleme teknikleri üzerine faaliyet gösteren Almira kimya İtalyan FGL INTERNATIONAL ve FINIKEM SRL firmalarının Türkiye’deki yetkili bayiliklerini almıştır. 

Müşterilerine çok geniş bir skalada hizmet veren Almira Kimya Ar-Ge kültürünü şirket politikası olarak benimsemiş ve uzman personeli ile deri ve kimya sektörüne profesyonel bir bakış getirmiştir. Müşterilerine deri kimyasalları tedarik ederken aynı zamanda deneysel metodolojiler ile üstün nitelikli deri işleme prosesleri geliştirmektedir. 

Müşterilerine yaş işlentiden  finisaja kadar deri işleme teknikleri oluşturmak, numune ürünler geliştirmek ve renk denemeleri yapmak üzere gelişmiş bir deri işleme labaratuvarına sahiptir. Mısır, Pakistan, Gürcistan, İran ve Hindistan’a ihracat yapmakta ve bu ülkelerde temsilcileri bulunmaktadır.


NEDEN ALMİRA?

Üretim Teknolojisi

Almira Kimya’nın Türkiye temsilcisi olduğu İtalyan FGL INTERNATIONAL ve FINIKEM SRL firmalarının modern üretim tesislerinde OHSAS 18001, ISO 9001 mantığıyla çalışılmaktadır. Tekrarlanabilir üretim standartları ileri teknoloji bilgisayar kontrollü ekipmanlar ve uzman personel ile sağlanmaktadır.

Yerinde Uygulama

Almira Kimya uzman personeli ile, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun ürünlerin özellikleri ve kullanım oranları hakkında teknik personelini uygulamalı olarak bilgilendirmektedir.

Lojistik Ağ

Ürünleri en iyi depolama şartlarında muhafaza edilmekte ve hızlı bir ulaştırma ağı kullanılmaktadır. Almira Kimya Lojistik sistemini ve stok takibatını özel olarak geliştirdiği “Barkod” sistemi ile yöneterek müşterilerine en hızlı şekilde hizmet vermektedir.